RaceTab by MileSplit/FloSports Dan Lancianese, All Star Training 

              SPRINGFIELD #1 - 8/27/2017 3:51:48 PM              
                              , ,                                

                     DIVISION 1 MIXED 2 MILE                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 CAMILE Dunifer           ALL STAR TRAINING CL 12:51.0h       
  2 Alicia Franco            Springfield          18:01.8h       
  3 Colleen McIntyre       8 ATC-Burning River RC 19:47.0h      1
  4 Ally Obney             8 ATC-Burning River RC 19:47.7h      2
  5 Veronica Lynch         8 ATC-Burning River RC 19:48.7h      3
  6 Rebecca Laguardia      8 ATC-Burning River RC 19:57.1h      4
  6 Isabelle Coffman       8 ATC-Burning River RC 19:57.1h      3
  8 Erika Schmitt          6 ATC-Burning River RC 21:00.0h      6



               DIVISION 1 MIXED 2 MILE Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 ATC-Burning River RC   13      1    2    3    3    4    6    -  
      Total Time: 1:39:18      Average: 19:51.48      1-5 Split: 11


                   DIVISION 4 MIXED 1 MILE RUN                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 James Leasure            Summit Athletic Runn  7:01.00       
  2 Garrett Woods            Summit Athletic Runn  7:13.00       
  3 Emmett Nola              ALL STAR TRAINING CL  7:14.00       
  4 Ares Miller            3 Running Rockets       7:21.00       
  5 Eli Walkley            1 Team Carpenter        7:22.00       
  6 Brogan Kidd            1 Running Rockets       7:32.00       
  7 Rohun Shringarpurey      Summit Athletic Runn  7:51.00       
  7 Carter Walkley         3 Team Carpenter        7:51.00       
  9 LOGAN Mason            4 Springfield           7:52.00       
 10 Eli Auld               2 Medina Christian      7:57.00       
 11 Jedd Gurnish           1 Team Carpenter        8:00.00       
 12 Sofija Mijatovic         Summit Athletic Runn  8:01.00       
 13 Rowan Pennington         Summit Athletic Runn  8:03.00       
 14 Libby Shoemaker          Summit Athletic Runn  8:04.00       
 15 Alex Lopez               Summit Athletic Runn  8:07.00       
 16 WILL FLOWERS             ALL STAR TRAINING CL  8:15.00       
 17 Joshua Zabka           1 Medina Christian      8:23.00       
 17 Isaac Calvert          2 Medina Christian      8:23.00       
 19 Stella Denholm         2 ATC-Burning River RC  8:26.00       
 19 ALEXIS BENTZ           4 Springfield           8:26.00       
 21 Alena Kraft              Summit Athletic Runn  8:28.00       
 22 Melanie Gonez            Summit Athletic Runn  8:29.00       
 23 Hiro Hayakawa            Summit Athletic Runn  8:34.00       
 24 RYLIE MOON             4 Springfield           8:41.00       
 25 Andrew Worcester         Summit Athletic Runn  8:42.00       
 26 Carter Dugan             Summit Athletic Runn  8:47.00       
 27 James Bindus           2 Running Rockets       8:48.00       
 28 Colin Trochowski         Summit Athletic Runn  8:49.00       
 29 Kaydence Holcomb         Springfield           8:53.00       
 30 Ethan Trochowski         Summit Athletic Runn  8:54.00       
 31 Christopher (CJ) Beit    Summit Athletic Runn  8:55.00       
 32 Lola Maglionico        3 Running Rockets       9:01.00       
 33 Durham Freese            Summit Athletic Runn  9:04.00       
 34 Albito Lopez             Summit Athletic Runn  9:07.00       
 35 Cassie Bomba             Summit Athletic Runn  9:09.00       
 36 Maybree Garrott          Summit Athletic Runn  9:13.00       
 37 Amy Larker             K ATC-Burning River RC  9:14.00       
 38 Sophia Dobran            Summit Athletic Runn  9:15.00       
 39 Witmer Samantha          Summit Athletic Runn  9:19.00       
 39 CHLOE MIJALKOVIC       3 Springfield           9:19.00       
 41 Reece Young              Summit Athletic Runn  9:20.00       
 42 Brynlee Garrott          Summit Athletic Runn  9:31.00       
 43 Addison LaGuardia      3 Running Rockets       9:35.00       
 44 Alannah Phillips         Springfield           9:38.00       
 45 Zavannah Fineran       3 Running Rockets       9:40.00       
 46 Tommy DOLAN              ALL STAR TRAINING CL  9:41.00       
 47 Levi Ritchie             Summit Athletic Runn  9:43.00       
 48 ANDREW LININGER        3 Springfield           9:47.00       
 48 Clancy English           ALL STAR TRAINING CL  9:47.00       
 50 CHLOE COLE             5 Springfield           9:51.00       
 51 Grace Shumaker           Summit Athletic Runn  9:52.00       
 52 Caroline Witmer          Summit Athletic Runn 10:00.00       
 53 ASHLEY Bohnert           ALL STAR TRAINING CL 10:02.00       
 54 Rylie Fisher             Summit Athletic Runn 10:04.00       
 54 Gabby Walkley          4 Team Carpenter       10:04.00       
 56 WILLIAM RICHARDSON       Summit Athletic Runn 10:05.00       
 57 Makayla Rasmussen      7 Team Carpenter       10:07.00       
 58 Luci Ritchie             Summit Athletic Runn 10:21.00       
 59 Eli Amon               K ATC-Burning River RC 10:27.00       
 60 Conor Edwards            Summit Athletic Runn 10:28.00       
 61 kendall hammer           ALL STAR TRAINING CL 10:29.00       
 62 Blake Miller             Summit Athletic Runn 10:32.00       
 63 Malcom Huber           2 Medina Christian     10:34.00       
 64 Anderson (AJ) Stidd      Summit Athletic Runn 10:37.00       
 65 Max Huff                 Summit Athletic Runn 10:40.00       
 66 callie hammer            ALL STAR TRAINING CL 10:45.00       
 67 Lucas Morgan           K ATC-Burning River RC 10:51.00       
 68 Ava Lenze              3 Running Rockets      10:53.00       
 69 Sam Denholm            K ATC-Burning River RC 10:54.00       
 70 Cooper Logsdon           Summit Athletic Runn 11:07.00       
 71 Halla Henderson        2 Running Rockets      11:11.00       
 72 Kinley Dugan             Summit Athletic Runn 11:12.00       
 73 Zoe McCutcheon         K ATC-Burning River RC 11:20.00       
 74 Sarah Chaney           2 Running Rockets      11:52.00       
 75 Delilah McDole         3 Running Rockets      11:54.00       
 76 EMILY RICHARDSON         Summit Athletic Runn 11:58.00       
 77 Miles Hager              Springfield          12:00.00       
 78 Clara Bruno-Brinkman   3 Medina Christian     12:01.00       
 79 McKenna Gallagher      3 Medina Christian     12:06.00       
 80 Harper Segan           K ATC-Burning River RC 12:24.00       
 81 Maeve Gallagher        4 Medina Christian     13:04.00       
 82 CONNER VANDERNEUT        ALL STAR TRAINING CL 14:12.00       
 83 Amy Kreitzburgh          ALL STAR TRAINING CL 14:56.00       



                   DIVISION 2 GIRLS 1.5 MILE                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rowley Elena           6 JACKSON              10:33.0h      1
  2 GRACE Frient           6 Springfield          10:54.0h      2
  3 HUDAS GIANNA           6 JACKSON              11:06.0h      3
  4 Strunck MaryKate       6 JACKSON              11:08.0h      4
  5 Jackson Ema            6 JACKSON              11:12.0h      5
  6 SYDNEY HILLYARD        6 Springfield          11:18.0h      6
  7 Elliana Edwards          Summit Athletic Runn 11:32.0h      7
  8 Kennedy Deemer           JACKSON              11:36.0h      8
  8 Buckler Sydney         6 JACKSON              11:36.0h      7
 10 MACKENZIE FERRIOT      6 Springfield          11:41.0h     10
 11 ALIVIA GUMP            6 Springfield          11:42.0h     11
 12 Brenna McKinney        2 ATC-Burning River RC 11:51.0h     12
 13 Lindsay Conrad           Summit Athletic Runn 11:53.0h     13
 14 Allison Rowley           Springfield          12:01.0h     14
 15 LEXI Davis             6 Springfield          12:03.0h     15
 15 Williams Grace         6 JACKSON              12:03.0h     14
 17 ISABELLA MIJALKOVIC    6 Springfield          12:04.0h     17
 18 Reese Donahoe          5 Medina Christian     12:13.0h       
 19 Winesdoerffe Josie     6 JACKSON              12:14.0h       
 20 Steineck Kenya         6 JACKSON              12:40.0h       
 21 Caitlyn Patterson      5 ATC-Burning River RC 12:46.0h     18
 22 Chloe Shipbaugh        5 ATC-Burning River RC 12:52.0h     19
 23 Ella McKinney          5 ATC-Burning River RC 12:55.0h     20
 24 Lowmiller Emily        6 JACKSON              13:00.0h       
 25 Sofia Maglionico       6 Running Rockets      13:02.0h       
 26 Reott Ella             6 JACKSON              13:03.0h       
 26 Peterson Estelle       6 JACKSON              13:03.0h       
 28 Durr Lauren            6 JACKSON              13:04.0h       
 29 Lauren Witmer            Summit Athletic Runn 13:24.0h     21
 30 Emma Smith               Summit Athletic Runn 13:44.0h     22
 31 Kennedy Brophy         5 ATC-Burning River RC 13:59.0h     23
 32 Maria Knight           5 Medina Christian     14:01.0h       
 33 Steineck Kya           6 JACKSON              14:03.0h       
 34 Williams Keya          6 JACKSON              14:16.0h       
 35 Lewis Alexis           6 JACKSON              14:36.0h       
 36 Cecilia Patterson      5 ATC-Burning River RC 14:38.0h     24
 37 Olivia Hall            6 Running Rockets      14:39.0h       
 38 Makena Dugan             Summit Athletic Runn 14:40.0h     25
 39 Mackenzie Hedrick        Summit Athletic Runn 14:51.0h     26
 40 Addison Herrick        5 ATC-Burning River RC 15:05.0h     27



              DIVISION 2 GIRLS 1.5 MILE Team Scores              
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 JACKSON                21      1    3    4    5    7    8   14  
      Total Time: 55:35      Average: 11:07.00      1-5 Split: 1:03
  2 Springfield            43      2    6   10   11   14   15   17  
      Total Time: 57:36      Average: 11:31.20      1-5 Split: 1:07
  3 Summit Athletic Runn   88      7   13   21   22   25   26    -  
      Total Time: 1:05:13      Average: 13:02.60      1-5 Split: 3:08
  4 ATC-Burning River RC   92     12   18   19   20   23   24   27  
      Total Time: 1:04:23      Average: 12:52.60      1-5 Split: 2:08


                    DIVISION 2 BOYS 1.5 MILE                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Prato Will             6 JACKSON               8:50.0h      1
  1 Isaiah Harper            ALL STAR TRAINING CL  8:50.0h       
  3 Vickers Luke           6 JACKSON               9:11.0h      2
  4 PEYTON CARNEY          6 Springfield           9:23.0h      3
  5 LOGAN Gaspar           6 Springfield           9:39.0h      4
  6 Colin Beitko             Summit Athletic Runn  9:54.0h       
  7 Emley Evan             6 JACKSON               9:55.0h      5
  8 Cory Beitko              Summit Athletic Runn 10:06.0h       
  9 DEAKON BEAVER          5 Springfield          10:07.0h      6
 10 Jonathan Jewett          ALL STAR TRAINING CL 10:14.0h       
 11 Herring Ezra           6 JACKSON              10:36.0h      7
 12 Tyler Kamlosky         6 Running Rockets      10:42.0h       
 13 Liber Dylan            6 JACKSON              10:44.0h      8
 14 Lucas Bitong             Summit Athletic Runn 10:53.0h       
 15 Alex Braunlich           Summit Athletic Runn 10:58.0h       
 15 Elijah Zabka           5 Medina Christian     10:58.0h       
 15 SAM LININGER           5 Springfield          10:58.0h      9
 18 Jono Timco             6 Medina Christian     11:28.0h       
 19 Hawkins Spencer        6 JACKSON              11:55.0h     10
 20 JOSEPH Reynolds        6 Springfield          12:43.0h     11
 20 Tyler Jones            6 Medina Christian     12:43.0h       
 22 Iraheta Alexander      6 JACKSON              12:46.0h     12
 23 Nick Greathouse          Springfield          12:58.0h     13
 24 XNDER GLASS            5 Springfield          13:58.0h     14
 25 Grant Naftzger         6 Medina Christian     14:13.0h       
 26 KEEGAN JOHNSTON        5 Springfield          14:55.0h       
 27 Belardo Jack           6 JACKSON              18:10.0h       



              DIVISION 2 BOYS 1.5 MILE Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 JACKSON                23      1    2    5    7    8   10   12  
      Total Time: 49:16      Average: 9:51.20      1-5 Split: 1:54
  2 Springfield            33      3    4    6    9   11   13   14  
      Total Time: 52:50      Average: 10:34.00      1-5 Split: 3:20


                   DIVISION 3 Mixed 1.5 MILE                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 kyle hammer              ALL STAR TRAINING CL 10:04.0h       
  2 Josiah Morgan            Summit Athletic Runn 10:48.0h      1
  3 Christian Hammer         ALL STAR TRAINING CL 11:15.0h       
  4 Brett Epple            4 Running Rockets      11:32.0h      2
  5 Cohen Lilley             Summit Athletic Runn 11:33.0h      3
  6 Koehler Spidell          Summit Athletic Runn 11:50.0h      4
  7 David Robinson         3 ATC-Burning River RC 11:59.0h       
  8 Jackson Embaugh          Summit Athletic Runn 12:00.0h      5
  9 Gianna Ritchie           Summit Athletic Runn 12:04.0h      6
 10 Dakota Ross              Summit Athletic Runn 12:06.0h      7
 11 Faith Zabka            3 Medina Chrisitan     12:09.0h       
 12 Asher Weihrauch        3 Medina Christian     12:15.0h       
 13 Andrew Hayn              Summit Athletic Runn 12:25.0h      8
 14 Kyle Freeman           5 Running Rockets      12:28.0h      9
 14 Caroline Hayn            Summit Athletic Runn 12:28.0h       
 16 Beau Hayn                Summit Athletic Runn 12:36.0h       
 17 Sydney Sullivan        4 Running Rockets      12:38.0h     10
 18 Max Brumbaugh          4 Running Rockets      12:39.0h     11
 19 Avery Price              Summit Athletic Runn 12:47.0h       
 20 Laina Swartzwelder       Summit Athletic Runn 13:16.0h       
 21 Hayden Brown           5 Running Rockets      13:17.0h     12
 22 Christopher Grabill    4 Running Rockets      13:18.0h     13
 23 Sophia McComas           Summit Athletic Runn 13:21.0h       
 24 Kendall Epple          4 Running Rockets      13:37.0h     14
 25 Eric Dando               Summit Athletic Runn 13:51.0h       
 26 Luke Bindus            4 Running Rockets      14:19.0h       
 27 Miley Genet            3 ATC-Burning River RC 14:47.0h       
 28 McKenzie LaGuardia     5 Running Rockets      14:48.0h       
 29 Phoenix Barrick          Summit Athletic Runn 15:00.0h       
 30 Alivia Cambell         5 Running Rockets      15:03.0h       
 31 Riley Suchy            4 Running Rockets      15:47.0h       
 32 Elyse Mitchell         3 Running Rockets      15:58.0h       
 33 Carlee Bedford         4 Running Rockets      16:01.0h       
 34 Bailey Kidd            3 Running Rockets      16:04.0h       
 35 Toby Brunner           4 Running Rockets      16:05.0h       
 36 Samaya Thompson        4 Running Rockets      16:15.0h       
 37 Abby Ross              5 Running Rockets      16:43.0h       
 38 Emma McCutcheon        2 ATC-Burning River RC 16:58.0h       
 39 Grace Valenti          5 Running Rockets      17:03.0h       



              DIVISION 3 Mixed 1.5 MILE Team Scores              
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Summit Athletic Runn   19      1    3    4    5    6    7    8  
      Total Time: 58:15      Average: 11:39.00      1-5 Split: 1:16
  2 Running Rockets        44      2    9   10   11   12   13   14  
      Total Time: 1:02:34      Average: 12:30.80      1-5 Split: 1:45